Jan a beránek Boží

12. února 2007 v 21:00 | Celie |  Nový zákon

Hle, beránek BožíDruhého dne tam byl opět Jan s dvěma ze svých učedníků. Spatřil Ježíše, jak jde okolo, a řekl: "Hle, beránek Boží."

Ti dva učedníci slyšeli, co řekl, a šli za Ježíšem. Když se Ježíš obrátil a uviděl, že jdou za ním, otázal se jich: "Co chcete?"

Řekli mu: "Rabi (což přeloženo znamená: Mistře), kde bydlíš?"

Odpověděl jim: "Pojďte a uvidíte!"

Šli tedy, viděli, kde bydlí, a zůstali ten den u něho. Bylo kolem čtyř hodin odpoledne. Jeden z těchto dvou, kteří slyšeli, co Jan řekl, a Ježíše následovali, byl Ondřej, bratr Šimona Petra. Vyhledal nejprve svého bratra Šimona a řekl mu: "Nalezl jsem Mesiáše (což je v překladu: Kristus)."

Přivedl ho k Ježíšovi. Ježíš na něj pohleděl a řekl: "Ty jsi Šimon, syn Janův; budeš se jmenovat Kéfas (což se překládá: Petr)."

Druhého dne se Ježíš rozhodl vydat na cestu do Galileje. Vyhledal Filipa a řekl mu: "Následuj mě!"

Filip byl z Betsaidy, města Ondřejova a Petrova; Filip zase vyhledal Natanaela a řekl mu: "Nalezli jsme toho, o němž psal Mojžíš v Zákoně i proroci, Ježíše, syna Josefova z Nazareta."

Natanael mu namítl: "Z Nazareta? Co odtamtud může vzejít dobrého?"

Filip mu odpoví: "Pojď a přesvědč se!"

Ježíš spatřil Natanaela, jak k němu přichází a řekl o něm: "Hle, pravý Izraelita, v němž není lsti."

Řekl mu Natanael: "Odkud mě znáš?" Ježíš mu odpověděl: "Dříve, než tě Filip zavolal, viděl jsem tě pod fíkem."

"Mistře", řekl mu Natanael, "ty jsi Syn Boží, ty jsi král Izraele."

Ježíš mu odpověděl: "Ty věříš proto, že jsem ti řekl: `Viděl jsem tě pod fíkem?´ Uvidíš věci daleko větší." A dodal: "Amen, amen, pravím vám, uzříte nebesa otevřená a anděly Boží vystupovat a sestupovat na Syna člověka."


Jan 1:36 - 1:51

*

*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milan Milan | E-mail | 18. srpna 2007 v 15:52 | Reagovat

Krásné, užitečné stránky. Avšak postrádám příspěvky v podobě např.vlastních zkušeností a názorů na duchovní život. Kam směřuje naše civilizace? Jak vidím geneticky modifikované potraviny? Atd. Mým zaměřením jsou proroctví - a věřte, že velmi mnoho z toho, co pokládáme za dané a přirozené, či naopak za barbarství, je úplně jinak.                                                 Zdraví Milan

2 .... .... | 7. ledna 2008 v 18:21 | Reagovat

Ja osobně nevim jestli mam věřit v boha naboženstvi řika že když v boha člověk nevěři přide do pekla...Ale nevěřim že když svuj život prožiju ve vši počestnosti pujdu do pekla za to že sem nevěřil ono se neni čemu divit věda nam stale dokazuje nove a nove věci... a těmi věcmi jasně vyvraci naboženske tvrzeni....Ale nektere veci zase nedokaže vysvětlit ani věda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama